23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Motor-magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Grossist i samspil med fed slange

Big Fat Snake på turné med FTZ som medspiller.

Et af Danmarks bedste rockorkestre turnerer i begyndelsen af 2013 rundt i landet med succesen "One Night of Sin" - live-koncerten der indeholder nogle af Roy Orbisons, Elvis’ og Big Fat Snakes største hits. Landets største autogrossist, FTZ, har besluttet at give bandet et promotion sponsorat for hele den periode, som rækken af koncerter strækker sig over.

- Vi har i FTZ et stort fællesskab med Big Fat Snake. Mange af vores værdier er de samme: Tilgængelighed, troværdighed og “post til tiden", fortæller FTZ’s topchef Jens Sørensen, der selv er kendt fra musikfronten og har udgivet flere pop-cd’er.

- Samtidig vil vi gerne profilere os i hinandens positive lys og signalere, at vi gør tingene anderledes. Det sker blandt andet ved, at hundredvis af vores kunder får mulighed for at vinde billetter til disse særkoncerter rundt i Danmark, tilføjer han.

- Vi glæder os til at genskabe stemningen fra første runde af "One Night Of Sin" og på denne måde fejre 10-året for udgivelsen. Vi planlægger at have nogle overraskelser i ærmet og glæder os til at komme rundt med de legendariske sange - og FTZ gør det muligt at nå ud til alle kroge af landet, siger Anders Blichfeldt fra BFS ifølge en pressemeddelelse.

Big Fat Snakes turné løber fra den 25. januar til den 16. marts 2013. Turnéplan og yderligere info kan findes på

www.bigfatsnake.com

og

www.ftz.dk
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094|