Her kan du administrere brugerne af din virksomhedsløsning.
Velkommen til virksomhedsløsning
Din IP-adresse er registreret hos ovenstående virksomhed.
Klik videre for at oprette din profil, og få adgang til de emner og nyheder, der er mest relevante for dig.
Kåring som Årets Brugtbil har stor effekt: - Den bliver hurtigt udsolgt
Kåringen som Årets Brugtbil er vigtig for Cupra, mener det unge mærkes direktør i Danmark, Christian Sauer. Kåringen har straks konsekvenser på brugtmarkedet, hvor Bilbasens markedsanalytiker forudser, at bilen hurtigt bliver udsolgt
En kåring som Årets Brugtbil kan med det samme aflæses i tallene. Allerede samme dag som kåringen blev offentliggjort, er antallet af søgninger på Cupra Born på fordoblet på Bilbasen, hvor markedsanalytiker Jan Lang forventer, at de 300 biler på det danske brugtvognsmarked hurtigt vil ryge.
For det unge brand Cupra, der importeres i Danmark af Semler Gruppen, er kåringen som Årets Brugtbil en vigtig blåstempling, som har stor betydning.