23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Motor-magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

DBFU på 90 medlemmer

Jensen Biler i Vejrup med i Dansk Bil Forhandler Union.
Annonce

Dansk Bil Forhandler Union ( DBFU) er nået op på 90 medlemmer, idet Jan Jensen, Jensen Biler i Vejrup ved Bramming, netop er blevet medlem.

Medlemskabet betyder, at Jensen Biler automatisk også bliver medlem af Brugtbilsgarantifonden, fortæller DBFU-direktør Karl-Ove Pedersen, der tog turen fra Korsør for at gratulere Jan Jensen. Garantifonden sikrer, at en kunde holdes skadesløs, hvis handelen ikke er i orden.

Annonce

Der er med andre ord tale om et kvalitets-stempel af Jan Jensen, der siden 1980 har været i bilbranchen og siden år 2000 har forhandlet biler og drevet et anerkendt værksted fra adressen Vejrup Storegade i Vejrup. Han sælger små 300 biler om året; hovedsagelig nyere biler med et lavt kilometertal, skriver Ugeavisen for Bramming og Omegn.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.109|