23948sdkhjf
Annonce

Fire Opel nyheder i Moskva

Det bliver russerne, der først får øje på fire nyheder fra Opel på biludstillingen i Moskva i perioden 29. august til 9. september. Det er blandt andet en Astra limousine som verdenspremiere, plus flere nye benzinmotorer.

Den nye limousine er en meget vigtig nyhed for Opel med nye motorer og assistentsystemer. Den er 4,66 meter lang, 1,814 meter bred og 1,476 meter høj med en akselafstand på 2,685 meter. Bagagerummet har plads til 460 liter.

En af de nye motorer er på 1598 kubikcentimeter med direkte benzinindsprøjtning, Stop & Go og et højt drejningsmoment på 300 Newtonmeter. Den kommer i produktion i slutningen af året.

Andre Opel nyhed for russerne er Astra OPC med 380 hk og den nye Opel Mokka.

Rusland er et af de vigtigste nye markeder for Opel, og udstillingen i Moskva er blevet en af de vigtigste med mere end en million besøgende.
Kommenter artiklen
Annonce
Annonce
Job i fokus
Gå til joboversigten
Udvalgte artikler

    Nyhedsbreve

    Send til en kollega

    0.094