Her kan du administrere brugerne af din virksomhedsløsning.
Velkommen til virksomhedsløsning
Din IP-adresse er registreret hos ovenstående virksomhed.
Klik videre for at oprette din profil, og få adgang til de emner og nyheder, der er mest relevante for dig.
De europæiske bilproducenter skal op i et helt andet gear, hvis de skal vinde det her kapløb. Det står klart efter en uges studietur i det forårsblomstrende Shanghai og Beijing, der var arrangeret af AutoBranchen Danmark.
Af Af Charlotte Brix, AutoBranchen Danmark
Annonce
I Elgiganten ligger Xiaomis telefon ved siden af Apples og de mange andre smartphones. Den kinesiske elektronikgigant kender vi måske ikke så godt i Danmark, men det gør de i Kina, og der er vild hype om deres produkter.
På kun tre år har de bygget en toplækker elbil. Det var da heller ikke til at komme i nærheden af den på Beijing Auto Show. Intet andet bilmærke tiltrak sig så meget opmærksomhed som Xiaomi SU7.