23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Motor-magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Gi´en Volkswagen

Man kan lige nu forære en Volkswagen væk i tre år, og man bestemmer selv, hvem der har fortjent en Volkswagen.
Annonce

Gode gerninger kan som bekendt ikke gøres for ofte. Nu er det blevet lidt lettere at gøre godt. I al sin enkelthed går opgaven ud på, at man via sin Facebook-profil nominerer en ven, en svigermor eller hvem som helst, mansynes har gjort sig fortjent til en Volkswagen. Så gi´r vi en Polo, en Golf eller en Passat gratis i hele tre år.

Annonce

Gå ind på Volkswagens hjemmeside:

http://www.volkswagen.dk/facebook

, så er man allerede godt i gang og bliver guidet igennem processen.

Man kan nominere sine facebook-venner frem til d. 19. september. Men husk at skrive en god begrundelse for, hvorfor vedkommende fortjener en Volkswagen. Man kan nominere et ubegrænset antal facebook-venner. Herefter følger en afstemningsfase, der varer fra d. 21. september og frem til d. 10. november. I denne periode kan mandagligt stemme på netop den nominering, man synes er den bedste, sjoveste eller mest trængende.

Annonce

Blandt de fem nomineringer med flest stemmer, vælger Volkswagen vinderen af en ny Volkswagen i tre år. Det sker den 13. Oktober.

Alle nomineringer oprettet inden den 1. September deltager desuden i lodtrækningen om 25 Garmin Nüvi 3790t navigationsanlæg.

Annonce

Nominer en ven på Facebook:

http://www.volkswagen.dk/facebook Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|instance-web01