23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Motor-magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Bilimportører i kritik af eCarExpo: Dyr og ufleksibel

I denne uge åbner eCarExpo i Bella Center. Bag den flotte udstilling lurer utilfredshed med arrangøren, der beskrives som ufleksibel. Samtidig sætter flere importører spørgsmålstegn ved, om udstillingen er pengene værd. Utilfredsheden betyder, at der er dialog med Messecenter i Herning om en konkurrerende udstilling næste år.

Det ser flot ud, når alle nye elbiler holder ved siden af hinanden på eCarExpo i Bella Center, og for forbrugerne er det nemt at sammenligne på tværs af mærker.

Men bag den pæne overflade lurer en stigende utilfredshed med arrangementet. Motor-magasinet har gennem længere tid talt med udstillere, der er trætte af, at der er to aktører bag udstillingen, nemlig Bella Center og så arrangøren, eLife Nordic AB.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.125